Wybielanie zębów non-peroxide

Wybielanie zębów non-peroxide przy użyciu lampy emitującej zimne światło niebieskie LED, o dobranej długości fali, jest jedną z najskuteczniejszych metod przywracania naturalnego koloru zębów.

Cały proces polega na nałożeniu na zęby specjalnego środka zwanego aktywatorem, a następnie specjalistycznego żelu usuwającego przebarwienia pod wpływem działanie lampy zwanej akceleratorem halogenowym LED. Metoda ta jest zgodna z obecnie obowiązującym przepisami tak i w Polsce jak i w Unii Europejskiej.

W naszym gabinecie podczas wybielania zębów używamy środków produkowanych w Stanach Zjednoczonych USA, które nie zawierają nadtlenku wodoru ( non-peroxide). Zabieg nie powoduje nadwrażliwości zębów i bólu, jest bezpieczny dla dziąseł i szkliwa. Ta technika wybiela zęby w czasie jednej sesji, która trwa około godziny. W czasie jednej sesji żel nakładany jest po 15 minut, a przebarwienia, które pojawiły się w przeciągu lat, znikają.

Komu Polecamy?

Przede wszystkim polecamy ten zabieg osobom, których zęby zostały przebarwione przez: palenie tytoniu, picie kawy, herbaty, coca-coli, wina, napojów cytrusowych, itp. Większość osób może poddać się zabiegowi wybielania zębów. Bardzo rzadko zabieg ten nie przynosi spodziewanych rezultatów, ma to miejsce w przypadku odbarwień w wyniku zastosowania antybiotyków: tetracykliny (szary nalot), amoksiklav-u, oraz u osób mających sztuczne zęby, licówki, widoczne plomby, korony, kompozyty. Metoda ta działa wybielająco tylko na naturalne zęby.

Przeciwwskazania do wybielania zębów:

  • ciąża, okres karmienia
  • patologiczne starcie szkliwa, słabe szkliwo lub odwapnione,
  • paradontoza, z zapaleniem dziąseł lub ich zły stan
  • osoby z aparatem ortodontycznycm
  • osoby poddane niedawno zabiegowi stomatologicznemu lub chirurgicznemu
  • osoby z chorymi zębami i w trakcie ich leczenia
  • osoby poniżej roku życia

Masz Pytania? Zapraszamy do kontaktu: +48 601 749 059