Korekcja zmarszczek w Poznaniu – Comfort Studio zaprasza!

Home Redukcja zmarszczek

Korekcja zmarszczek to zabieg, który polega na wstrzyknięciu substancji blokującej przewodzenie bodźców nerwowych między zakończeniami nerwów, a unerwionymi przez nie mięśniami. Powoduje to ich osłabienie czego skutkiem jest rozprostowanie zmarszczek na skórze. Inne funkcje nerwowe, jak np. wrażliwość skóry na dotyk nie ulegają zakłóceniu, dlatego nie należy się obawiać o nienaturalny wyraz twarzy.

Twarz już po jednym zabiegu wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta, a zmarszczki przestają być widoczne. Zabieg wykonuje doświadczony Lekarz Medycyny Estetycznej w Comfort Studio w Poznaniu. Zazwyczaj trwa ok. 30 minut. Zaletę stanowi jednocześnie fakt, iż Iniekcje są bezbolesne - pacjent może poczuć jedynie delikatnie ukłucia. Korekcja zmarszczek jest na tyle wygodna, że bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć. Pierwsze efekty leczenia widoczne są już po dwóch-trzech dniach, a pełen rezultat uwidacznia się po okresie dwóch tygodni. Skóra po zabiegu wstrzyknięcia jest bardziej wypoczęta i elastyczna, poprawia się także jej ujędrnienie. W zależności od cech indywidualnych pacjenta efekt terapeutyczny utrzymuje się od 4 do 8 miesięcy; z reguły trwa około pół roku. Po każdym następnym zabiegu efekt utrzymuje się znacznie dłużej, dlatego też zalecane jest wykonywanie go w określonych seriach.


Przygotowanie do zabiegu korekcji zmarszczek

Przed zabiegiem korekcji zmarszczek należy udać się na konsultację lekarską, gdyż istnieją określone przeciwwskazania, które mogą wykluczyć jego przeprowadzenie. Zlecenie dodatkowych badań nie jest koniecznie, niemniej pacjenci w dniu podania preparatu, powinni zrezygnować we wzmożonej aktywności fizycznej, w tym przede wszystkim ćwiczeń fizycznych, a także korzystania z solarium, sauny oraz basenu. Co ważne, 2-3 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków rozrzedzających krew ani aspiryny. Szczegółowe zalecenia zostaną przedstawione pacjentowi na konsultacji przed zabiegiem.


Wskazania do zabiegu

Korekcja zmarszczek przeprowadzana jest w celu usunięcia zmarszczek poprzecznych czoła, a także zmarszczek powstających między brwiami, tzw. lwia zmarszczka. Preparat zastosowany podczas zabiegu pomaga także usunąć kurze łapki, czyli zmarszczki wokół oczu oraz te, które pojawiają się wokół ust i nazywane bywają często niesłusznie zmarszczką palacza (w rzeczywistości powstają one w wyniku starzenia skóry nie tylko u osób zmagających się z nałogiem nikotynowym).

Inne wskazania do zabiegu:

  • usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła usuwanie zmarszczek między brwiami tzw lwia zmarszczka
  • usuwanie zmarszczek wokół oczu ,tak zwane kurze łapki.

Korekcja zmarszczek - Przeciwwskazania

  • Stosowanie leków powodujących rozluźnienie mięśni
  • Miejscowe infekcje skóry
  • Wybrane choroby neurologiczne
  • Zaburzenia krzepliwości krwi

Wśród innych przeciwwskazań wymienia się nowotwory skórne, przewlekłe choroby autoimmunologiczne, takie jak m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, choroby układu sercowo-naczyniowego, aktywne infekcje skórne (np. czynna opryszczka) oraz rozległe uszkodzenia skórne. Mimo że nie ma większych przeciwwskazań, to zabiegu korekcji zmarszczeń nie wykonuje się kobietom w ciąży i w okresie laktacji.


Zapraszam na zabieg!

Żaden inny zabieg nie pozwala w tak krótkim czasie na odmłodzenie skóry i przywrócenie jej młodego wyglądu, jak korekcja zmarszczek. Poznań to miasto, w którym mieści się gabinet estetyczny Comfort Studio, gdzie tego typu zabiegi przeprowadzane są pod okiem wykwalifikowanego specjalisty z wieloletnim doświadczeniem. Serdecznie zapraszamy na zabiegi!