Laser Pico Q-switch

Laser pikosekundowy Pico Q-Switch – laserowe usuwanie tatuaży

Zapraszamy na zabiegi laserem pikosekundowym w celu usunięcia kolorowych tatuaży i nie tylko - jako liderzy w Poznaniu i okolicach, zapewniamy bezpieczeństwo i skuteczność podczas zabiegów.

W odróżnieniu od innych laserów, w Pico Q-switch wiązka laserowa emitowana jest  w pikosekundach, a nie w nanosekundach. Laser pikosekundowy umożliwia uzyskanie lepszych efektów przy jednoczesnym skróceniu o połowę sesji zabiegowych oraz zmniejszeniu odczuć bólowych. Szybkie efekty zabiegu, które nie wykluczają z codziennych aktywności.

Laser Pico Q-switch - jako laser pikosekundowy - jest znacznie szybszy niż tradycyjna technologia nanosekundowa, w wyniku czego rozkłada tatuaże szybciej niż tradycyjne lasery. Laser Pico Q-switch rozbije nawet drobne cząsteczki atramentu, dzięki czemu łatwiej będzie usunąć atrament z tatuażu. Istnieje minimalne ryzyko i minimalny dyskomfort, ponieważ ultrakrótkie impulsy optymalizują dostarczanie energii do docelowych miejsc tatuażu. Cząsteczki atramentu efektywnie rozpadają się i oczyszczają z tuszu, a niewielka ilość ciepła przenosi się na skórę. Dyskomfort całego zabiegu jest prawie niewyczuwalny. Laser jest przeznaczony do usuwania kolorowych tatuaży, makijażu permanentnego, redukcji przebarwień (np. piegów), zmian pozapalnych, (np. potrądzikowych, rumieni) oraz do wykonania peelingu węglowego. Masz pytania odnośnie zabiegu? Odwiedź nasz gabinet i umów się na wizytę.

Usuwanie kolorowych tatuaży, makijażu permanentnego i przebarwień Laserem Pico Q-switch

Laser Pico Q-Switch to innowacyjne urządzenie, które niezwykle skutecznie i precyzyjnie wykonuje usuwanie tatuaży kolorowych i makijażu permanentnego. W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie rozwiązań, Q-Switch nie działa powierzchniowo, lecz w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu nie uszkadza naskórka, ani nie powoduje powstawania szpecących blizn.

Emitując ultrakrótki impuls do skóry właściwej, laser pikosekundowy rozbija barwnik na bardzo małe elementy, które następnie zostają zneutralizowane i w naturalny sposób usunięte przez organizm. Rewolucyjna technologia pobudza jednocześnie procesy immunologiczne skóry, przez co zmusza ją do szybszej regeneracji. Dzięki zastosowaniu najnowszych i całkowicie bezpiecznych rozwiązań, laserowe usuwanie tatuaży, makijażu permanentnego i przebarwień metodą Pico Q-Switch może być stosowane nawet na najbardziej wrażliwych i delikatnych obszarach ciała, takich jak: okolice oczu, uszu, szyi i dekoltu. W zależności od wskazań medycznych, zabieg może przebiegać bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym.

Ile razy powtórzyć zabieg?

Dla uzyskania zadowalającego efektu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu, z odstępami co 4 tygodnie. Ilość zabiegów określa lsię na wizycie, uwzględniając rodzaj zastosowanego barwnika, głębokość tatuażu i formę jego wykonania oraz indywidualne oczekiwania klienta. Dla powodzenia terapii laserem Pico Q-Switch niezwykle istotne jest przestrzeganie zaleceń odnośnie pielęgnacji skóry po każdym z zabiegów.

Zastosowanie Lasera Pico Q-switch:

 • Usuwa wszystkie kolory tatuaży,
 • Usuwa makijaż permanentny, włącznie z konturem brwi i ust,
 • Usuwa martwy naskórek,
 • Likwiduje blizny pooparzeniowe, znamiona, przebarwienia, plamy starcze,
 • Usuwa przebarwienia skóry skóry, np. PIEGI
 • Redukuje zmarszczki,
 • Stosowany do zabiegu Black Doll.

Zapewniamy bezpieczeństwo i profesjonalizm podczas każdego zabiegu. Laserowe usuwanie kolorowych i czarnych tatuaży przeprowadzamy w gabinecie w Poznaniu.


Dlaczego Laser Pico Q-switch?

Dlaczego warto stosować laser pikosekundowy? Poniższa lista powinna być wystarczającym wyjaśnieniem:

 • Program High-Tech – chroni skórę przed uszkodzeniem podczas zabiegu,
 • Proces tatuażu i usuwania pigmentu jest skrócony, co minimalizuje czas leczenia i regeneracji, z szybkim i oczywistym efektem,
 • Wygodne i bezpieczne usuwanie tatuaży – może skutecznie i bezpiecznie usunąć wszystkie rodzaje pigmentów i tatuaży, ponieważ Laser Pico Q-switch precyzyjnie pozycjonuje tkankę docelową, aby zmniejszyć uszkodzenie skóry,
 • Brak osadu melaniny – laser wykorzystuje ultrakrótkie impulsy (o długości jednej bilionowej sekundy,
 • Dostępne cztery długości fal: 1064 nm 532nm 755nm i 1320nm,

Przeciwwskazania do zabiegu laserem

 • Opalona skóra,
 • Infekcje skóry,
 • Nadwrażliwość na światło

Kolor tatuażu – czy ma znaczenie podczas laserowego usuwania?

Z racji, że tatuaże mogą występować w wielu kolorach, szybkość ich usuwania może zależeć od tego, jakiej są barwy. Trzeba jednak pamiętać, że w głównej mierze to od rodzaju cząsteczki wprowadzonej do skóry zależy, ile zabiegów laserowych będzie potrzebnych do jego całkowitego usunięcia. Czarny kolor, będący najpopularniejszym wśród miłośników tatuaży, jest zazwyczaj tworzony z czarnego tlenu żelaza i węgla roślinnego – są to duże cząsteczki, więc wymagana ilość zabiegów laserowych jest bardzo duża. Równie trudnymi kolorami do usunięcia są zielony i żółty, ze względu na występowanie w nich naturalnych barwników. Brązowy, wykorzystywany do makijażu permanentnego, może być usunięty tylko laserem Q-switched, ze względu na swoje właściwości. Najłatwiejszym do usunięcia kolorem tatuażu jest czerwony i różowy.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po wykonaniu laserowego usuwania tatuażu, należy przede wszystkim unikać silnego słońca, czyli nie opalać się i nie korzystać z solarium. Skóra w tym miejscu jest również bardziej wrażliwa, więc dobrze podczas kąpieli nie zawierać tam kontaktu z wodą. Skórę trzeba też smarować środkami gojącymi oraz kremami z wysokim filtrem UV.

Możliwe skutki uboczne

Laserowe usuwanie czarnych i kolorowych tatuaży jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, jednak istnieją objawy pozabiegowe, które mogą wystąpić w wyjątkowych sytuacjach. Najpopularniejszym z nich są przebarwienia skórne (w tym rumień i obrzęk) i jej zwiększona wrażliwość. Mogą się również zdarzyć strupki lub pęcherzyki (przy tatuażach kolorowych), a także zasinienia (utrzymują się tydzień-dwa tygodnie). Nie są to jednak skutki nie do uniknięcia – wszystko zależy od stanu tatuażu oraz stanu skóry pacjenta. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można zapytać w moim gabinecie w Poznaniu.


Odwiedź mój gabinet!

Laserowe usuwanie kolorowych tatuaży metodą Pico Q Switch to w pełni bezpieczny i skuteczny zabieg. W Comfort Studio możesz liczyć na profesjonalną pomoc i obsługę. Dzięki nam Twoja skóra odzyska swój dawny wygląd! Zapraszamy na zabieg laserem pikosekundowym - zadzwoń lub napisz do mnie po więcej szczegółów!