Leczenie komórkami macierzystymi

Home zwiększ liczbę komórek macierzystych

Serdecznie zapraszamy do Comfort Studio w Poznaniu na zabiegi tlenoterapii i zwiększenia komórek macierzystych. Jest to nowoczesna i skuteczna metoda obszernie stosowana na całym świecie, umożliwiająca nieinwazyjne leczenie wielu ostrych i przewlekłych schorzeń. Zasadą tlenoterapii hiperbarycznej jest działanie tlenu w warunkach zwiększonego ciśnienia otoczenia. Jest to bardzo efektywna metoda dostarczania tlenu do komórek i tkanek.Terapia ta daje szansę chorym pacjentom, u których stwierdza się osłabienie czy wręcz niedotlenienie - Na przykład w sytuacji, gdzie pacjent oczekuje na zabieg chirurgiczny, może wspomóc organizm tlenoterapią hiperbaryczną.

Również pacjenci po przebytych chorobach, przemęczeni, przepracowani, żyjący w stresie jak najbardziej powinni skorzystać z zabiegów.

Tlenoterapia hiperbaryczna a leczenie komórkami macierzystymi

Badania kliniczne wykazały, że tlen hiperbaryczny stymuluje szpik kostny do wytwarzania komórek macierzystych, co umożliwia podjęcie przez nie działań naprawczych komórek, tkanek i narządów. Osoby, które regularnie korzystają z komory hiperbarycznej regenerują swój organizm. Udowodniono też, że czas życia takich osób wydłuża się o 10 lat! I to wszystko dzięki naprawczej funkcji komórek macierzystych!

Sprawia, że organizm podejmuje zadania naprawcze, a tym samym ma zdolność do regeneracji.

Norma komórek macierzystych u dorosłej osoby wynosi 0 - 2 promili. Komórki macierzyste, nasłuchując sygnałów z uszkodzonych miejsc, niczym karetki pogotowia przemieszczają się do chorej tkanki i tam osiedlają się, po czym różnicują w komórkę danego narządu. Przykład: jeżeli osiedlają się w wątrobie to przekształcają się w hepatocyty; jeżeli w stawie, to w komórki kostne (lub chrzęstne), a jeżeli w mięśniach - w komórkę mięśniową.


Leczenie komórkami macierzystymi polega na tym, że krążąc po organizmie samoczynnie rozpoznają uszkodzone tkanki i skutecznie je naprawiają. Dzięki temu zapewniają zdolność do regeneracji organizmu i skracają czas rekonwalescencji. Zabieg ten wykonuje się do leczenia wielu schorzeń, a czasami do ratowania ludzkiego życia. Aktualnie leczenie komórkami macierzystymi możliwe jest w leczeniu niemal 80 różnych schorzeń! W doświadczeniu przeprowadzonym na Uniwersytecie w Edynburgu dowiedziono, że mobilizacja komórek szpiku pod wpływem tlenoterapii hiperbarycznej następuje zarówno u osób zdrowych, jak i chorych nowotworowo w wyniku leczenia radioterapią. Komórki macierzyste mają nieograniczoną zdolność do przekształcania się w inne dowolne komórki o wyspecjalizowanej funkcji. To sprawia, że zabiegi te mają bardzo szerokie zastosowanie. Do chorób, w których można wykorzystać komórki macierzyste należą m.in.:

 • cukrzyca,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby skóry,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroba Parkinsona, Alzheimera, Autyzm,
 • niewydolność serca,
 • choroby układ mięśniowo-szkieletowego,
 • układu nerwowego,
 • choroby układu pokarmowego,
 • układu krwionośnego,
 • zaburzenia układu odpornościowego.
 • u  osób aktywnych fizycznie – w leczeniu zawodowych sportowców oraz osób rekreacyjnie uprawiających sport.

Nie czekaj - odwiedź nasz gabinet w Poznaniu i zapisz się na zabieg już dzisiaj!

Masz Pytania? Zapraszamy do kontaktu: +48 601 749 059

Korzyści z zabiegów

P oprzez ich wzrost w organizmie pozwala zachować zdrowie i powstrzymać procesy starzenia się. Jest tak dzięki ich właściwościom regeneracyjnym, co stanowi przełom w medycynie przeciwstarzeniowej i regeneracyjnej.

M etoda leczenia komórkami macierzystymi jest niezwykle skuteczna w leczeniu szeregu schorzeń, w których konieczna jest odnowa uszkodzonych tkanek i narządów: trzustki, nerek, serca, naczyń krwionośnych, czy elementów układu nerwowego.

D zięki zdolności komórek macierzystych do samoczynnego rozpoznawania uszkodzeń w organizmie i ich naprawiania, zapewniają pełną rewitalizację tkanek i zapobiega wystąpieniu szeregu chorób przewlekłych.

L eczenie komórkami macierzystymi spowalnia proces degeneracji ustroju, działa stymulująco na układ immunologiczny i zapewnia szybszą regenerację organizmu po intensywnym wysiłku.

P rzyspiesza leczenie mikrourazów i rekonwalescencję po treningu, a także skraca czas powrotu do zdrowia i poprawia jakość życia.  

Zapraszam na badania!

Zabiegi w naszym gabinecie to ogromna szansa na poprawę swojego zdrowia, a nawet ocalenia życia. Nie czekaj – zadzwoń do nas i umów się na wizytę. Gwarantujemy profesjonalne podejście, komfort leczenia i pozytywne wyniki terapii. Odkryj niesamowite właściwości tlenoterapii i leczenia komórkami macierzystymi w naszej placówce! Zapraszamy do Poznania!